Pohár a sedm zlatých medailí atletů!

před 8 roky, 22.9.2016

V pátek 16. 9. 2016 se za slunečného počasí uskutečnil v Polešovicích již 6. ročník atletického čtyřboje 1. stupně. Závodů se zúčastnily děti z 10 škol - ZŠ Boršice, Jalubí, Nedakonice, Ořechov, Ostr. Nová Ves, Uherský Ostroh, Velehrad, Zlechov, Polešovice a 16 dětí z naší školy. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - mladší a starší, dívky, chlapci zvlášť.

Závodníci museli zvládnout běh na 50 a 300 metrů, mladší ještě skok z místa a hod plným míčem a starší skok do dálky a hod kriketovým míčkem. V průběhu závodů se běžely také štafety na 4 x 150 metrů. Nejlepší závodníci byli oceněni medailemi a diplomy, které letos předávala juniorská česká reprezentantka ve sprintu Kateřina Vávrová, český reprezentant ve sprintu Zdeněk Stromšík a jejich úspěšný trenér Jaroslav Vlček. Vítězné štafety získaly pohár. Mezi jednotlivými disciplínami si mohly děti vyzkoušet netradiční sportovní aktivity – přeběh překážek, běh přes žebřík, hod oštěpem a raketkou, jízdu na pedalu. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a každá škola pamětní list.

Z naší školy si nejlépe vedla Tereza Filípková, která zvítězila v kategorii starších děvčat a na 3. místě se umístil Libor Malina v kategorii mladších chlapců. Za zmínku stojí také umístění dalších závodníků: na 4. místě skončili – Eliška Lorencová – mladší děvčata, Barbora Kusáková – starší děvčata, Jakub Krchňáček – starší chlapci, 6. místo- Matyáš Flek – mladší chlapci, Alžběta Bělohradová – starší děvčata, 7. místo – Eliška Bělohradová – mladší děvčata, Maxim Kocourek – starší chlapci, 10. místo – Andrea Janovská – starší děvčata, Jiří Lorenc – starší chlapci.

I ve štafetách jsme dosáhli na stupně vítězů. Štafeta mladších chlapců ve složení Libor Malina – který běžel i úsek za zraněného Filipa Drobisze, Matyáš Flek a Michal Malaska se umístila na 3. místě, starší chlapci – Maxim Kocourek, Jiří Lorenc, Michal Merta a Jakub Krchňáček obsadili dokonce 2. místo. Nejlépe si vedla štafeta starších děvčat – Alžběta Bělohradová, Andrea Janovská, Barbora Kusáková a Tereza Filípková, která v konkurenci devíti štafet vybojovala výborné 1. místo.