Pozor na kyberšikanu

před 9 roky, 27.11.2015

Téma šikany a zejména kyberšikany je v dnešní době, když děti vyrůstají v internetovém světě,  velmi ožehavé téma. Na internetu se dá sehnat mnoho užitečných a zajímavých informací, ale i spousta nevhodných. Rodiče by se měli zajímat o to, co děti na internetu dělají, s kým si dopisují, jaké informace na internetu hledají i uvádějí.

O různých možnostech zneužívaní důvěřivých dětí z konkrétních příkladů z praxe a o kyberšikaně se blíže dověděli žáci V. a VII. třídy, kteří se ve středu 25. listopadu zúčastnili besedy v kině Hvězda v Uherském Hradišti. Besedu vedl mjr. JUDr. Jaromír Badin,  vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování, vyšetřovatel trestné činnosti mládeže a na mládeži, násilné a drogové kriminality, nyní vedoucí protidrogového oddělení Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Žáci byli překvapeni, kdy se dozvěděli, že za delikty mohou být potrestáni, i když jim není ještě 15 let. Také poradil dětem, kam se obrátit o pomoc, jestli se stanou obětí kyberšikany ze strany spolužáků nebo známých i neznámých lidí.

Informace, kam se obrátit o pomoc, jsou na nástěnce u vchodu školy.