Projekt Rok revoluce

před 6 roky, 16.1.2019

Projekt Rok revoluce

Naše škola se zapojila do vzdělávacího projektu Knihovny Václava Havla Rok Revoluce, který mapuje revoluční rok od ledna          do prosince 1989. Tento projekt přibližuje mladým lidem klíčové momenty přerodu totalitního Československa v demokratickou zemi.

V hodině dějepisu jsme již zpracovávali lekci Palachův týden, kdy jsme si připomněli výročí 50 let od smrti studenta Jana Palacha, který obětoval svůj život na protest proti potlačování svobod a pasivnímu přístupu veřejnosti po začátku okupace Československa armádami států Varšavské smlouvy.

Žákům byla přiblížena atmosféra ve společnosti na začátku revolučního roku 1989.

PhDr. Jana  Jurásková

Plánované akce a aktivity