Soutěžní start florbalistů

před 8 roky, 6.11.2016

Druhým rokem se do florbalového kroužku přihlásilo čtyřicet žáků a žákyň naší školy. Zkoušíme proto i porovnávat své dovednosti s jinými, abychom mimo jiné věděli, kde nás tlačí pata a v čem je třeba v tréninku přidat.

Minulý čtvrtek se v tělocvičně Gymnázia v Uherském Hradišti konalo okrskové kolo žáků 6. a 7. tříd. Protože naše sestava patřila k nejmladším, bylo nám po krutém losu, který nám přisoudil týmy ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Staré Město, jasné, že přejít do čtvrtfinále je tentokrát úkolem nad naše síly. Se Starým Městem jsme chvílemi drželi krok a porážka 0:4 byla přijatelná, proti favorizované Sportovce jsme dali příležitost všem hráčům z lavičky a výsledkem byla dvouciferná porážka. Doplňme jen, že oba naši soupeři ze skupiny se potkali znovu v samotném finále, ve kterém byla úspěšnější ZŠ Sportovní Uherské Hradiště.

Po večerním tréninku jsme se následující pátek odpoledne vydali opět do Uherského Hradiště, kde nás, tentokrát v menší tělocvičně ZŠ Unesco čekaly úvodní zápasy florbalové ligy Žaliflo.

Jsme v ní nováčky a je nám jasné, že s nepočetným kádrem a mladšími hráči těžko budeme konkurovat školám, které mají mnohem větší výběr žáků a také mnohaleté zkušenosti s touto soutěží. Obé se potvrdilo: mladší žáci v sestavě s hráči z 5. třídy podlehli domácímu týmu 1:11, když naši branku vsítil Jakub Krchňáček. Se stejným soupeřem se vzápětí utkali i starší žáci, kteří celou polovinu utkání sváděli se ZŠ Unesco vyrovnanou bitvu, která přinášela šance na obou stranách. Bohužel se ukázalo, že s tak silným soupeřem není možné úspěšně odehrát zápas trvající 3x10 minut bez střídání. Konečné skóre 0:6 je pro nás kruté, dojem z první poloviny utkání však dává naději, že s naším hlavním konkurentem ZŠ Březolupy svedeme zajímavé souboje.