Program Stařenka Morava vypráví děti nadchl

před 9 roky, 20.1.2016

Program, který byl připraven pro naše žáky v prosinci a který se pro nemoc neuskutečnil,  se  přesunul na 20. ledna.

,,S hudebně – národopisným programem „Stařenka Morava vypráví“, zavítá na naši školu pedagog a hudební teoretik Mgr. Petr Drkula, Ph.D. Naše žáky I. stupně seznámí s tradičními lidovými nástroji jako je kobza, koncovka, grumle, pastýřská píšťala nebo dvojačka. Děti si je můžou nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet, jak se na ně hraje. Zaposlouchají se do zpívaných příběhů prastarých moravských písní a pravého folklóru z minulých staletí. “

V dnešním dopoledne děti v jednotlivých třídách I. stupně strávily s panem Drkulou příjemnou hodinku plnou povídání, písní a hudby na netradiční nástroje. Na vlastní oči je  konečně viděly a  mohly si je vyzkoušet. Děti byly programem nadšené.

Děkujeme!