Tři žáci I. stupně postupují do krajského kola Logické olympiády

před 9 roky, 20.10.2015

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Kategorie MŠ:

Kategorie A1: žáci 1. třídy ZŠ

Kategorie A: žáci I. stupně ZŠ

Kategorie B: žáci II. stupně ZŠ

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol

Tento rok se do soutěže zaregistrovalo rekordních  58 265 soutěžících z 2 909 škol z celé České republikyTi v současné době řeší zadané úkoly.

Včera jsme obdrželi informaci o postupu našich žáků Kryštofa Galáře z II. třídy, Jakuba Krchňáčka a Jiřího Lorence ze IV. třídy do krajského kola Logické olympiády, které se koná v pátek 6. listopadu ve Zlíně.

Postupujícím žákům, kteří patří mezi 50 nejlepších účastníků I. stupně, blahopřejeme a přejeme v okresním kole hodně úspěšných řešení.