Turnaj přehazované – Ostrožská Lhota, pátek 10. 5. 2019

před 5 roky, 21.5.2019

Letos poprvé se uskutečnil mezi partnerskými školami  ZŠ Ostrožská Lhota, ZŠ Ostrožská Nová Ves, ZŠ Uherský Ostroh a ZŠ Červená cesta turnaj v přehazované dívek 6. - 9. ročníku, který  nahradil turnaj ve volejbalu. Bohužel nám ubývá volejbalistů a volejbalistek … že by výzva pro některé!!!

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev, domácí měli dva týmy. Hrály se dva sety do 25 bodů. Vítězství bylo hodnoceno 2 body, remíza 1 bodem a prohra 0 body.

My jsme v celkovém hodnocení skončili na krásném druhém místě.

Děkuji všem děvčatům za reprezentaci školy: Tereze Junaštíkové a Elen Hanusové z 6.B a děvčatům z 9. třídy: Barboře Bachanové, Lucii Flekové, Michaeli Hanákové, Natálii Lykové,  Anitě Škráškové, Karin Talašové a Anežce Vydržalové.

Myslím, že si to holky užily a i mě překvapila bojovnost a nasazení všech týmů. Přihrávalo se, smečovalo, blokovalo…

Bylo to fajn zase zkusit něco jiného a změřit síly s ostatními. Uvidíme, zda se turnaj stane tradicí…


Pravidla přehazované:

Přehazovaná je kolektivní hra 6 hráčů v poli, která se hraje podle pravidel volejbalu a současně je k němu vhodnou průpravou.

Hřiště je shodné s volejbalovým (9x18m), síť je volejbalová 2m, míč volejbalový.

Hra začíná podáním hráče jednoruč vrchem, podávající stojí za koncovou čarou hřiště. Míč je možné chytit rukama nebo odrazit kteroukoliv částí těla. S míčem se smí udělat 3 kroky, lze jej odehrát ve výskoku.  Míč se smí přihrávat, „třetí míč“ musí přes síť do pole soupeře. Smí se smečovat – prudké odehrání  hráče ve výskoku i blokovat – vytvoření obranné hráze z paží bránícího hráče.

Zisk bodů – bod získá družstvo, pokud soupeři spadne míč do pole nebo po dotyku soupeře i mimo hrací plochu.

Utkání se hraje se  na dva vítězné sety do 25 bodů.


A teď můžete trénovat i vy…


HK