V Atletickém čtyřboji v Polešovicích jsme byli úspěšní

před 9 roky, 30.9.2015

V pátek 25. 9. 2015 se za chladného počasí uskutečnil v Polešovicích již tradiční atletický čtyřboj 1. stupně. Závodů se zúčastnily děti ze ZŠ, Boršice, Buchlovice, Jalubí, Nedakonice, Ořechov, Uherský Ostroh, Polešovice a 16 dětí z naší školy. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - mladší a starší, dívky, chlapci zvlášť.

Závodníci museli zvládnout běh na 50 a 300 metrů, mladší ještě skok z místa a hod plným míčem a starší skok do dálky a hod kriketovým míčkem. V průběhu závodů se běžely také štafety na 4 x 150 metrů. Nejlepší závodníci byli oceněni medailemi a diplomy, které letos předávala Kateřina Vávrová – dorostenecká česká reprezentantka ve sprintu. Vítězné štafety získaly pohár. Mezi jednotlivými disciplínami si mohly děti vyzkoušet netradiční sportovní aktivity – přeběh překážek, běh přes žebřík, hod oštěpem a raketkou. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu.

Tereza Filípková zvítězila v kategorii starších děvčat a na 2. místě se umístila Emma Šuranská v kategorii mladších děvčat.

I ve štafetách jsme dosáhli na stupně vítězů. Tři naše štafety se umístily na 2. místě. Štafeta mladších děvčat ve složení Elena Hanusová, Tereza Junaštíková, Barbora Polášková a Emma Šuranská, štafeta starších děvčat – Julie Drobiszová,Tereza Junaštíková, Barbora Kusáková a Tereza Filípková a takéštafeta starších chlapců ve složení Šimon Joura, Ondřej Nemrava, Martin Kohutič a Jakub Krchňáček.