Víkendové Mistrovství ČR SVM 1.- 2.6.2019

před 5 roky, 5.6.2019

Sportovní střelci SBTS Kunovice a členové střeleckého kroužku při ZŠ Na Červené cestě  se 1. a 2. června 2019 zúčastnili Mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže v rekreačním středisku Krásné pole u Dětřichova. Mistrovské soutěže ve vzduchové pušce se zúčastnilo 23 nominovaných tříčlenných družstev a ve vzduchové pistoli  17 nominovaných tříčlenných družstev.

V sobotu 1.června zahájili soutěž naši mladí střelci v kategorii do 12 let. V této kategorii jsme měli tři nominované družstva, která si vedla velmi dobře. Zvítězilo družstvo žáků z Chlumce nad CidlInou nástřelem 1 073,66 bodu. Družstvo SBTS Kunovice 1  Maršálek Štěpán, Jakub Vidrman a Radek Pelikán si vystříleli stříbrné medaile ziskem 1053,4 bodu.

Složené družstvo SBTS Kunovice a Moravská Třebová - David Kníž, Patrik Nožička a David Černý (M.T.)  získali za svůj bojovný výkon 946,72 bodu  bronzové medaile. Kunovické třetí družstvo Kateřina Křižanová, Viktor Mazura a Filip Hejda obsadilo za 888,43 bodu čtvrtou příčku. V kategorii starších žáků jsme měli  jen jedno družstvo děvčat Hornátová Nikola, Tomášová Michaela a Jurkasová Helena. Děvčata i přes závadu zbraně, která družstvo postihla, si odvezla z MČR bronzové medaile za 577,31 bodu a Míša Tomášová si vystřílela v soutěži jednotlivců bronzovou medaili. Zvítězilo družstvo SBTS Chlumec nad Cidlinou. Stříbrnou medaili získalo družstvo SBTS Chlumec nad Cidlinou 3.

V kategorii dorostu jsme měli  nominované jedno družstvo Pečenka Josef, Brožovič Michal a Pelikán  Petr, kteří si vystříleli zlatou medaili a navíc  v soutěži jednotlivců obsadili Pelikán Petr stříbrnou a Pečenka Josef bronzovou příčku.

V neděli 2.června se střílely disciplíny ze vzduchové pistole. V kategorii do 12 let SBTS Kunovice  nenominovalo žádné družstvo. V kategorii starších žáků smíšené družstvo Hornátová Nikola, Tomášová Míša a Jelének Martin obsadilo čtvrté místo za 212,32 bodu. V kategorii dorostu jsme měli jen jedno družstvo Brožovič Michal, Pečenka Josef a Pelikán Petr, kteří si opět vystříleli zlaté medaile a Michal Brožovič obsadil v soutěži jednotlivců bronzovou medaili.

Sportovní střelci SBTS Kunovice a členové střeleckého kroužku si z mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže z Krásného pole u Dětřichova celkově devět krásných medailí a dva tituly mistrů ČR.