Žáci IX. třídy formou hry získali zkušenosti s financemi

před 8 roky, 27.6.2016

V pátek 24.června jsme se my, žáci devátého ročníku, zúčastnili programu v rámci výuky finanční gramotnosti. Formou hry jsme se naučili, jak v reálném životě hospodařit s penězi. Hra má název Finanční svoboda. V jejím průběhu jsme kupovali a prodávali akcie, dluhopisy, investovali do vzdělání, pojišťovali majetek, uzavírali stavební spoření nebo hypotéky atd.

Hra nás všechny pobavila a získali jsme nové finanční dovednosti.

Na konci jsme všichni obdrželi cetifikát o absolvování hry a dostali sladkou odměnu. Nejlepší výsledek ve hře měla Terezka Jurtíková, druhá nejlepší byla Eliška Habartová a třetí místo získala Terezka Blažková, které navíc obdržely symbolické spořící prasátko.

Děkujeme za možnost zkusit si, jak funguje financování rodiny v reálném životě.

T. Jurtíková a E. Habartová

Co hra Finanční svoboda přináší?

Objevíte nejdůležitější pravidla, jak získat kontrolu nad svými financemi.

Jedním zahráním této deskové hry získáte 30 let finančních zkušeností a ihned se začnete lépe starat o peníze.

Poznáte chyby, které vás mohou v průběhu života stát desítky i stovky tisíc korun a naučíte se jim vyhýbat.

Naučíte se, jak poznat drahé nebo nepotřebné finanční produkty a dozvíte se, jak každý měsíc více ušetřit třeba na pojistkách nebo hypotéce

Zjistíte, jak ochránit a násobit svůj majetek a natrvalo se finančně zabezpečit…i bez důchodové reformy.