Žáci VII. třídy se chystají do Luhačovic ochutnávat prameny

před 8 roky, 20.4.2016

Z Wikipedie:

Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. Pro první oslavu dne 22. dubna 1970 byl zvolen den 100. narozenin Vladimíra Iljiče Lenina.

OSN začala tento svátek slavit o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.

Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.


Žáci VII. třídy se svou třídní učitelkou se v tento den vydají na exkurzi do Luhačovic, kde se blíže seznámí s prameny, kvůli jejich léčivé síle tyto lázně navštěvují lidé z celé Evropy.