Polonéza v duchu zámeckého bálu

před 9 roky, 24.1.2016

Žáci IX. třídy se konečně dočkali. Měsíce žili nacvičováním polonézy, týdny zkoušením šatů a poslední den přípravou účesů a zevnějšku, aby se večer na Plese rodičů mohli ukázat v celé svoji kráse. A že jim to slušelo! Děvčata v krásných bílých róbách, změněny na zámecké dámy a mladí, galantní muži v slavnostním oblečení byli k nepoznání.

Rodiče, prarodiče, příbuzní, známí, učitelé i kamarádi, ti všichni je přišli povzbudit v jejich vstupu do společnosti. Při slavnostní polonéze sklidili velký potlesk a všichni byli na ně hrdí. Nejvíce snad ale na své svěřence byla hrdá paní učitelka Gogolová, která s nimi tuto polonézu nacvičila. Za svou trpělivost a obětavost obdržela od žáků nádhernou kytici růží. Žáci si s vděčností vzpomněli i na své třídní učitele, které také obdarovali kyticemi.

Děkujeme sdružení rodičů, kteří tuto náročnou akci perfektně připravili a zorganizovali další doprovodný program. Mladé tanečníky, historické tance a bublinovou show obdivovala většina publika. Na šťastlivce čekala bohatá tombola, za kterou děkujeme všem sponzorům. Poděkování patří i všem rodičům, učitelům a žákům, kteří se podíleli na výzdobě, a tak přispěli k úspěšnému a zdařilému ,,bálu na zámku".

další foto v pondělí