Chraňte děti před počítačovou kriminalitou

Před třídními schůzkami ve čtvrtek 12. listopadu 2009 proběhla pro rodiče žáků 4. a 5. ročníku beseda s kriminalistou .

Pan František Miko informoval rodiče o množící se počítačové kriminalitě, kdy děti poslední dobou čím dál častěji usedají k počítačům a "chatují" na různých internetových diskuzích, kde také uvádí svoje profily ( např. Facebook). V tomto bohužel dochází k chybování a děti uvádějí zde podrobné informace o sobě i o rodině, často zde dávají svoje fotky apod.

Kriminalisté se setkali již s nejedním případem, kdy na druhé straně počítače usedl někdo, kdo informace z profilu zneužil, nebo děti využíval ke svým sexuálním praktikám. Děti si však toto vůbec neuvědomují a nevěří, co se všechno může stát.

Proto kriminalisté upozorňují na tento problém a radí rodičům, aby si s dětmi o tomto nebezpečí pohovořili.