3. třída


už píšu perem

Pro každého prvňáčka je velká sláva, když už může začít psát perem. U nás ve třídě tomu není jinak, první pera jsem rozdávala 25.11.2021. Každé z dětí, které již ve psaní tužkou dosáhlo výborných výsledků, dostalo památeční list, pero a odznáček. Postupně rozdáváme další pera. Pevně doufám, že do Vánoc budou perem psát všichni žáčci. 

seznámení s kihovnou Fanka JIlíka


1.11.2021 jsme se společně vydali na průzkum kunovské knihovny Fanka Jilíka. Po vřelém přijetí paní knihovnicí Dagmar Šikovou, prohlídce knihovny, seznámení s knihovním řádem a řazením knih se děti usadily k poslechu pohádky. Nesmírně poutavá četba paní knihovnice dostala děti ze židlí až na koberec. Celé jsem to se zájmem pozorovala a v duchu přemýšlela, jestli by se děti dostaly paní knihovnici až na klín, kdyby příběh, který předčítala, trval ještě o chvíli déle. Když bylo dočteno, dostaly děti chvíli volno, aby si mohly prohlédnout knížky, které je zaujaly. Co Vám budu povídat, líbilo se jim to moc. Víc jak po hodině a půl jsem měla co dělat, abych děti přesvědčila o návratu do školy.

Projektový den - přišel k nám mikuláš


V pátek 3. 12. 2021 jsme se proměnili na celý den v andělíčky a čertíky. V průběhu dne jsme společně splnily všechny úkoly v únikové hře „Otevři dveře pro Mikuláše“. Vypracovali jsme spoustu zábavných úkolů na pracovních listech a vytvořili si papírového andělíčka. Když nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem zazpívali jsme společně písničku Mik, miku, mik, miku, Mikuláš a žáčci, kteří se nebáli, zarecitovali básničku. Každý z nich dostal drobnou nadílku. Celé dopoledne jsme si náramně užili. Velký dík patří všem rodičům, kteří nachystali dětem perfektní kostýmy.

stavíme sněhuláky

Když se za okny objeví bílá nadílka, jako ta dnešní, je hřích držet děti v lavici. Hned ráno jsme se tedy přemístili na školní hřiště, které nám poskytlo dostatek stavebního materiálu. Vytvořili jsme skupinky a společnými silami jsme postavili překrásné sněhuláky. A díky naší skvělé vedoucí z kuchyně a báječnému školníkovi jsme mohli sněhulákům místo očí vložit uhlíky a na místo nosu červenou papriku (mrkev byla k obědu ve středu :o))