Bláznivá výtvarka

Bláznivá výtvarka je kroužek pro děti, které rády tvoří, malují, zkouší netradiční výtvarné techniky nebo jen tak experimentují.

Snahou je, aby to co dělají,  jim přinášelo radost, určité uvolnění, proniknutí do světa fantazie. Není nad spontánní tvorbu, kdy každý sám ze sebe uvolní energii a přenese ji. Ovšem vždy není posvícení, musí se pracovat, zkoušet, přemýšlet....Tvoříme chaoticky, nedá se striktně pracovat na jediném výtvoru. Je to způsobeno i různou věkovou kategorií. Děti se shluknou do skupinek a myslím si, že se jim právě líbí možnost výběru. Vyrobily originálního strašáka Jožina z bažin, ze starého keře dokonce ježka a u vstupních dveří školy nám hlídal čert Bert. To vše z recyklovaných materiálů, různých zbytků textilií, přírodnin....Někdy obyčejný kus něčeho může znamenat vyjímečnost. Zajímavá díla vznikla do soutěže o nejkrásnější betlém. Důležité je rozvíjet kreativitu, protože ta se stává uměleckou terapií.