Střelecký kroužek

Sportovní střelecký klub SBTS ( Svazu branně-technických sportů)  Aircraft Kunovice se zaměřil od roku 2008 na aktivitu s mládeží  a založil  střelecký kroužek na Základní škole Červená cesta.

V posledních letech jsme byli úspěšní ve všech disciplínách MČR SBTS  - optická střelba z laserové pušky, střelecký víceboj mládeže a branný víceboj mládeže.

V roce 2017 jsme získali 26 medailí a dva putovní poháry za absolutně nejlepší výkon ze vzduchové pušky a vzduchové pistole - oba poháry si vystřílela Hanka Kvasnicová.

V roce 2018 mladí členové našeho klubu si vystříleli 28 medailí. Jeden putovní pohár za nejlepší výkon ve vzduchové pušce si vystřílel Petr Pelikán. Mezi nejlepšími, kteří získávali medailové umístění, byli členové výše jmenovaní a taky  Martin Jelének, Helena Jurkasová, Beata Mičolová, Josef Pečenka,  David Kosek, Martin Kříž, Hanka a Lenka Kvasnicové.

Na kunovických základních školách již čtvrtý rok organizujeme pro děti z  1. - 3. ročníku střeleckou soutěž  "O krále a královnu střelců". Pro starší žáky pak organizujeme střelbu laserovou puškou a branný závod na závěr školního roku.

Členové střeleckého kroužku dosahují medailových výsledků již několik let na Mistrovství České republiky ve střelbě laserovou puškou tříčlenných družstev, ve střeleckém víceboji mládeže  i v branném víceboji mládeže. Můžeme se pochlubit několika tituly Mistr ČR.

Vedoucí kroužku:  Jiří Jurásek

pondělí od 17.30 h v tělocvičně školy