Jízda králů

před 8 roky, 23.5.2016

V pátek 20. května jsme na počest letošního krále Jízdy králů Adama Hlaváče uspořádali pro žáky 1. stupně netradiční olympiádu. Jeho spolužáci z 5. třídy již od pondělí připravovali překvapení.

V pátek se všechny děti sešly v tělocvičně, kde byly rozděleny do osmi skupin.

Čtyři skupiny první hodinu vyráběly růžičky, skládaly básničky a zpívaly písničky o koních. Další skupiny zůstaly v tělocvičně a soutěžily v chůzi na koňských kopytech, v překonávání překážek a v jízdní soutěži Pony expres zaměřené na znalosti ohledně Jízdy králů. Pak se všechny skupiny vystřídaly. V poslední hodině byly vyhodnoceny jednotlivé soutěže, předneseny básně a společně jsme si zazpívali tematické písně.

Poté jsme Adamovi předali na památku srdce od spolužáků a popřáli hodně zdaru o nadcházejícím víkendu plném příjemných povinností.

Děti dostaly za své snažení sladkou odměnu v podobě upečené královské růže.

Na úplný závěr příjemně stráveného dopoledne jsme společnými silami ozdobili plot školy vlastnoručně vyrobenými růžičkami. Páťáci i s panem školníkem nazdobili mladou lípu, aby všichni viděli, že letošní král Adam je žákem naší školy.

Básničky

Hej lidi, máme pro Vás novinu,                               Král je Adam Hlaváč,

po cestě vidíme jet družinu.                                     má svůj vlastní palác.

V čele král, po boku pážata,                                     Palácem je škola,

přispějte drobné nebo kus zlata.                            proto volám hola.

Adam na nás mává,                                                   Na koníčku sedí,

proto provolejte mu sláva.                                       lidé na něj hledí.

Dnes se koná velká sláva,

všichni volají našeho krála.

Adam sedí na koni,

zvoní, zvoní, podkovy.