Během letošního školního roku se naši žáci zapojili do řady soutěží okresní a krajského významu. Zúčastnili se olympiád, vědomostních soutěží, sportovních klání s jinými základními školami a víceletými gymnázii.

Jejich umístění, mnohdy i na  předních místech, svědčí o jejich talentu, ale také pečlivé přípravě, snaze a v neposlední řadě i v podpoře pedagogů, kteří je na soutěže připravovali.

V závěru školního roku byli oceněni tito žáci:

Eliška Halová – okresní kolo geologické olympiády – 4. místo

Jiří Máčala – krajské kolo Logické olympiády, 2. místo  v kraji v Matematické olympiádě, okresní kolo Pythagoriády

Katerina Manko – okresní kolo v Olympiádě z jazyka anglického

Michal Podolinský – 1. místo v okresním kole recitační soutěže

Martin Tichoň – 1. místo v rámci okresních škol v soutěži Přírodovědný klokan

Tomáš Lorenc – okresní kolo Geologické a Dějepisné olympiády, okresní kolo Pythagoriády

Marie Zelíková – okresní kolo Biologické olympiády, kategorie C

Sára Eckert – okresní kolo Biologické olympiády,  kategorie D

Eliáš Fridrich – okresní kolo Biologické olympiády, kategorie D

Eda Huspenina – okresní kolo Pythagoriády

Daniel Šrom – 3. místo v okrskové recitační soutěži

Tomáš Hauerland, Maksym Krasovitov, Jakub Šimíček – 1. místa v soutěži Novoveský šplhoun

Jakub Šimíček – 3. místo v Atletickém čtyřboji


Jízdu králů ve výtvarné soutěži Můj koníček malovaný  nejlépe ztvárnil Patrik Libosvár, Marie Zelíková, Denisa a Eliška Halovi.


V rámci celostátního projektu Olympijský víceboj dosáhli na olympijský odznak  Jakub Šimíček, Tomáš Hala, Eliška Halová, Klára Šimíčková a Maksym Krasovitov.


Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy, přejeme mnoho radosti z objevování nových znalostí i dovedností.



Ing. Andrea Hanáčková