Zapojení školy do soutěží a olympiád
Během letošního školního roku se naši žáci zapojili do řady soutěží okresní a krajského významu. Zúčastnili se olympiád, vědomostních soutěží, sportovních klání s jinými základními školami a víceletými gymnázii.
Jejich umístění, mnohdy i na předních místech, svědčí o jejich talentu, ale také pečlivé přípravě, snaze a v neposlední řadě i v podpoře pedagogů, kteří je na soutěže připravovali.
V závěru školního roku byli oceněni tito žáci:
Eliška Halová – okresní kolo geologické olympiády – 4. místo
Jiří Máčala – krajské kolo Logické olympiády, 2. místo v kraji v Matematické olympiádě, okresní kolo Pythagoriády
Katerina Manko – okresní kolo v Olympiádě z jazyka anglického
Michal Podolinský – 1. místo v okresním kole recitační soutěže
Martin Tichoň – 1. místo v rámci okresních škol v soutěži Přírodovědný klokan
Tomáš Lorenc – okresní kolo Geologické a Dějepisné olympiády, okresní kolo Pythagoriády
Marie Zelíková – okresní kolo Biologické olympiády, kategorie C
Sára Eckert – okresní kolo Biologické olympiády, kategorie D
Eliáš Fridrich – okresní kolo Biologické olympiády, kategorie D
Eda Huspenina – okresní kolo Pythagoriády
Daniel Šrom – 3. místo v okrskové recitační soutěži
Tomáš Hauerland, Maksym Krasovitov, Jakub Šimíček – 1. místa v soutěži Novoveský šplhoun
Jakub Šimíček – 3. místo v Atletickém čtyřboji
Jízdu králů ve výtvarné soutěži Můj koníček malovaný nejlépe ztvárnil Patrik Libosvár, Marie Zelíková, Denisa a Eliška Halovi.
V rámci celostátního projektu Olympijský víceboj dosáhli na olympijský odznak Jakub Šimíček, Tomáš Hala, Eliška Halová, Klára Šimíčková a Maksym Krasovitov.
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy, přejeme mnoho radosti z objevování nových znalostí i dovedností.
Ing. Andrea Hanáčková